13. edycja Festiwalu Mastercard OFF CAMERA przenosi się do przestrzeni online!

Tegoroczny 13. Festiwal Mastercard OFF CAMERA zamiast wiosną – ze względu na COVID19 – odbędzie się jesienią. Mamy przed sobą aż 15 festiwalowych dni w nowej formule. Zapraszamy na filmowy wrzesień w Krakowie i w Playerze.
Od 11 do 25 września na platformie www.player.pl.  będzie można obejrzeć wszystkie filmy konkursowe oraz wydarzenia towarzyszące. Zobaczymy kino z całego świata, najciekawsze seriale, twórców, którzy mają odwagę wytyczać nowe drogi i używać własnego języka filmowego. Ze względu na szczególne okoliczności Festiwal Mastercard OFF CAMERA zdecydował się na niestandardowe formy projekcji – oprócz pokazów filmów na player.pl proponuje kino samochodowe oraz „Kino z okna”. Mimo że festiwal przenosi się do świata wirtualnego, nie zrywa ze swoim rodowodem. Na program festiwalu składają się pierwsze lub drugie filmy twórców z całego świata wyświetlane w ramach Konkursu Głównego „Wytyczanie Drogi”. Z kolei w ramach Konkursu Polskich Filmów Fabularnych rodzime produkcje będą walczyć o nagrodę Kulczyk Foundation. Zaplanowano również sekcje specjalne: „Między nami kobietami”, „Znowu w drodze”, „Tanie dreszcze?” oraz „Związki i rozwiązki”. Fani Festiwalu znajdą coś dla siebie wśród filmowych propozycji z sekcji „Panorama”, „Festiwalowe Hity” czy „Amerykańscy Niezależni”.
Znane krakowskie lokalizacje będą tłem najciekawszych spotkań. Każdy kinoman będzie miał szansę zobaczyć rozmowy Oliviera Janiaka z gwiazdami, wywiady z twórcami polskiego kina i program Alicji Myśliwiec „2020. Plan B”. Nie zabraknie również akcentów muzycznych. Twórcy występujący w ramach OFF SCENY przygotowali specjalne koncerty online dla fanów alternatywnego brzmienia.